Turistické informační Nysa
Turistické informační Nysa
 

ZNACZEK TURYSTYCZNY

Pierwsze znaczki powstały w Czechach i wkrótce dotarły do wielu europejskich krajów a nawet  to USA. Dziś na mapie świata można znaleźć ponad 3700 wartych odwiedzenia miejsc. W samej Polsce jest ich ponad 150.

 

Każdy ze znaczków posiada swój indywidualny numer i wygląd, nawiązujący do danego miejsca. Można go kupić tylko w tym miejscu, jaki wizerunek przedstawia.  Ręcznie wykonany z drewna, Znaczek Turystyczny jest niebanalną pamiątką z pobytu w niezwykłym miejscu.


Znaczek jest również częścią gry kolekcjonerskiej, zachęcającej do odwiedzenia ciekawych miejsc na całym świecie.
Sama gra kolekcjonerska jest banalnie prosta. Do każdego znaczka przymocowana jest niewielka karteczka, na której znajduje się kraj, z którego pochodzi. Krótkie wyjaśnienie co, to jest ZT oraz nazwa strony internetowej i numer konkretnego znaczka. Należy zebrać 10 znaczków z kolejnymi dostępnymi numerami, odciąć kupony z kartki i wysłać na podany adres: Znaczki Turystyczne, skr. poczt. nr 38, 57-250 Złoty Stok


Każdy kolekcjoner po wysłaniu tych 10 kuponów otrzymuje za darmo Znaczek Kolekcjonera. Za każdą dziesiątkę inny. Okazjonalnie są wydawane dodatkowo Znaczki Okolicznościowe, które posiadają, jako bonus papierowy kupon Joker. Można go wymienić na brakujący numer w zbieranej dziesiątce znaczków. Jednak czasem, w trakcie wizyty w Znaczkowym Miejscu Turystycznym, nie można nabyć tej pamiątki, stąd też istnieje możliwość wysłania brakującego ZT pocztą, po udokumentowaniu pobytu w danym miejscu.