W Punkcie Informacji Turystycznej w Nysie na Bastionie św. Jadwigi przy ul. Piastowskiej 19 można nabyć najnowszy album Nysy.

album konior

"Tak widziałem miasto moje Nysę" - tymi słowami wprowadzamy państwa w świat, a w szczególności najbliższe otoczenie widziane oczami nieżyjącego już Pawła Koniora. Chcemy pokazać to miasto tak jak widział je Paweł. Publikacja ta nie próbuje być przewodnikiem TO ALBUM O NYSIE.

Nysa nazywana Śląskim Rzymem to przede wszystkim ambitni, kreatywni ludzie, wspaniałe walory turystyczne i niezwykły klimat tego miejsca, którego próżno szukać gdzie indziej. Niegdyś zdobywał je sam Napoleon, dziś na podbój (na szczęście tylko z aparatami w dłoni) co roku ruszają tysiące turystów. Niewątpliwie naszą perełką jest pięknie położone jezioro. Azyl znależli tu pasjonaci żeglarstwa i amatorzy mocnych wrażeń. Co roku Jezioro Nyskie staje się mekką dla fanów motorowodnego szaleństwa, mających w żyłach benzynę zamiast krwi. Akwen był już areną zmagań m.in. podczas Mistrzostw Europy Śkuterów Wodnych. Co roku gości także niezwykle popularny Festiwal Ognia i Wody. Impreza nawywana Sylwestrem w środku lata, co roku ściąga kilkadziesiąt tysięcy osób, chcących posłuchać dobrej muzyki i zobaczyć efektowne pokazy fajerwerków. Fani historii i militariów, ale także pięknej przyrody koniecznie muszą odwiedzić któryś z kilkunastu nyskich fortów. Malowniczo położone fortyfikacje to pozostałość po okresie gdy Nysa była jedną z najsilniejszych twierdz w Europie. Obecnie twierdzą, tyle że naszych sportowych drużyn jest Hala Nysa. Nowoczesny, funkcjonalny obiekt widowiskowo-sportowy co rusz zapełnia się widzami podczas meczów, koncertów i widowisk. Otwarta pod koniec 2017 r. hala gościła już galę boksu z udziałem dwóch byłych Mistrzów Świata, popularne kabarety, gwiazdy muzyki, a przez najbliższe trzy lata będzie areną zmagań najlepszych siatkarek w kraju.                                               W Nysie znajdziemy także najnowocześniejsze kąpielisko w regionie, z rozległym kompleksem sportowym. Wrażenia zapewnia m.in. 160-metrowa zjeżdżalnia, a także nocne imprezy na basenie z DJ-em i świetną muzyką.

Nasze miasto to również piękny Rynek z niezwykłym klimatem i najcenniejszym nyskim zabyktiem - monumentalną Bazyliką powstałą w XII w., którą wyróżnia jeden z najbardziej spadzistych dachów w Europie, o ogromnej powierzchni 4 tysięcy metrów kwadratowych. Bazylika została w 2011 r. uznana za pomnik historii. A jeśli już przy pomnikach jesteśmy to nie można nie wspomnieć o konnym monumencie Józefa Piłsudskiego, któy stanął niedawno naprzeciwko naszej świątyni. Marszałek z góry dumnie spogląda na Śląski Rzym, który kwitnie i rozwija się  na naszych oczach. 

Zapraszamy, by osobiście podziwiać jego zakątki i uroki. A jak mówią turyści, którzy już odwiedzili nasze miasto - nie można się w nim nie zakochać.

                                                                                                                                                Do zobaczenia w Nysie

Urząd Miejski w Nysie

ul. Kolejowa 15, 48-300 Nysa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.nysa.eu

www.facebook.com/nysa.eu


Drukuj   E-mail