Informacja turystyczna Nysa
Informacja turystyczna Nysa
 

"Nysa. Zabytki i historia"

Ukazała się najnowsza publikacja dr. Marka Sikorskiego „Nysa. Zabytki i historia”. Jest ona efektem pracy wielu osób: przede wszystkim autora, a także Konrada Szcześniaka oraz Jakuba Kobylińskiego.

 

To już 3 książka dr. Sikorskiego o tej tematyce, 3 i zdecydowanie najbardziej wartościowa, ponieważ starannie dopracowana, opatrzona doskonałymi fotografiami wspomnianego Kuby Kobylińskiego i podparta bogatą bibliografią. Jest to dotychczas moja najlepsza książka w ogóle z 16, które napisałem.  Jestem zadowolony, bo będzie dla mnie wizytówką, a jednocześnie pomnikiem, bo jest to przecież historia Nysy, mówił dr Sikorski. Powstawała niemal rok – od pierwszych ustaleń, projektów, przez kolejne etapy pracy redakcyjnej, aż po efekt finalny – atrakcyjnie wydaną książkę popularnonaukową. Nysa. Historia i zabytki poddana została starannej, żmudnej redakcji i korekcie, czego z powodzeniem podjął się właśnie Konrad Szcześniak. I choć jak powiedział autor (…) i w słownikach zdarzają się błędy, tutaj są one wyjątkowo mało prawdopodobne.

 

Jeśli nie macie Państwo jeszcze pomysłu na prezent pod choinkę, polecamy książkę dr. Marka Sikorskiego Nysa. Zabytki i historia. Można ją nabyć w biurze Informacji Turystycznej w Bastionie św. Jadwigi.

 

Koszt publikacji wynosi 45,00 zł.