Informacja turystyczna Nysa
Informacja turystyczna Nysa
 

Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza 16 lutego (piątek) na wernisaż i wystawę twórczości Anny Zych.

 

 

Tematami malarstwa Anny Zych są odczucia i emocje towarzyszące każdemu człowiekowi. Są to także sfery intymne, czasem skrywane. Artystka operuje różnymi technikami tworzącymi klimat, który można wyrazić kolorem. Pozornie może się wydawać, że niewiele się dzieje, a tymczasem zachodzi jakaś przemiana, wywołująca różne uczucia u patrzącego.  Prace są zmysłowe, erotyczne i prowokujące, czasem mroczne. Znajdujemy portrety kobiet i mężczyzn, a także pary przedstawione z dużą otwartością. Jest to niewątpliwie tematyka odważna i nieco prowokacyjna, wciągająca i poszukująca, a zarazem trudna z uwagi na reakcje widzów.

Anna Zych urodziła się 8 maja 1979 roku w Opolu.

 

W roku 2001 uzyskała dyplom na Uniwersytecie w Opolu na Wydziale  Historyczno-Pedagogicznym. W 2004 roku ukończyła studia magisterskie w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby, w tym czasie zrealizowała również Aneks Dyplomowy – multimedia w malarstwie.

 

Prace swoje wystawia w kraju i za granicą. Tworzy w technikach: malarstwo, rysunek, grafika.

 

W 1997 roku otrzymała wyróżnienie za grafiki na Biennale Rysunku i Grafiki w Koszalinie; w 2005 roku nagrodę  Nowej Trybuny Opolskiej za malarstwo na „Salonie Jesiennym”.

 

Jest autorką Exlibrisu dla Biblioteki PWSZ w Nysie, a także projektu banera scenicznego dla Muzeum Powiatowego w Nysie.